Baattin & Fırat Cafe Menü Fotoğraf Çekimleri

Genişlet Bilgi Göster

Baattin & Fırat Cafe Menü Fotoğraf Çekimleri

Menü fotoğraf çekimi

Geçtiğimiz günlerde Ankara, Via Flat Yaşam Sokağı’nda yer alan Baattin ve Fırat Cafenin tüm menü içeriğinin

fotoğraf çekimlerini gerçekleştirdik.

Çekim belirli konseptler içerisinde başlangıçlar, ana yemekler, içecekler, tatlılar ve çocuk menüsü stillerine uygun olacak şekilde ahşap tarafımızca tedarik edilen özel eskitme ahşap zeminler ile tamamlandı.

İki gün süren çekimleri fotoğrafçı Salih Kılıç gerçekleştirdi.

Yaptığımız çekimde özel eskitme ahşap zeminler, Elinchrom profesyonel ışık sistemi, Canon EOS 5D Mark II fotoğraf makinası, Canon EF 24-70 f2.8 L, Tamron 28-75 2.8 objektifler ve stil tamamlayıcı aksesuarlar kullanıldı.

Çekimlerin tamamlanması ile bilgisayarda özenle işlenen tüm fotoğraflar işletmeye teslim edildi. İşlenme süreci üç günde tamamlandı.

Neden özel ahşap zeminler kullandık?

Yemek fotoğrafı çekimlerinde bir çok çekim tarzı kullanılmaktadır. Bunlar düz beyaz arkaplanlı çekimler, dekupeli tabak çekimleri ve özel ahşap zeminli çekimler olarak özetlenebilir.

Bizim gerçekleştirdiğimiz çekimde ise ahşap arkaplanlara yer verildi. Bu ahşaplar doğal masif plakaların eskitilip verniklenmesi ile oluşturuldu.

Ana yemeklerde kahverengi, tatlılarda turkuaz zeminler kullanıldı.

Ahşap zeminler ve zemin ile uyumlu aksesuarlar ile doğal bir görünüm elde edilir.

Çekimlerimizde odak noktası olacak ürünün önüne geçebilecek hiç bir deyata yer vermiyoruz.

Belirli bir konsept dışında, sadece dekupeli tabak fotoğrafı çekimlerini hiç bir işletmeye tavsiye etmiyoruz. Global yemek fotoğrafçılığı algısı tamamen özel arkaplanlar ve zeminler ile yemek fotoğrafı çekimlerinden oluşmaktadır. Bu arkaplanları ve zeminleri çekim öncesinde işletmenizin konseptine uygun bir biçimde hazırlıyoruz. Kullandığımız malzemeler doğal masif ağaçlar, akrilik boyalar ve verniklerden oluşmaktadır. Masif ağaçların dokusuna belirli teknikler ile eskimiş bir izlenim verip boyayıp vernikleyerek çekimlerinize uygun hale getiriyoruz.

Yapılacak çekimin konseptinde karanlık bir mekan izlenimi verilmek isteniyorsa koyu kahverengi, füme, siyah gibi renklendirilmiş ahşapları kullanmayı tercih ediyoruz.

Fiyatlandırma

Ürün fotoğrafları çekimlerinde fiyatlandırma politikamız bir ürün için belirlenir ve tüm ürünlerin çekilmesi ve işlenmesi ile toplam ürün sayısı olarak hesaplanır.

Ürün adeti doğrulturunda 30 ürün üzeri çekimlere %20 indirim uygulanır. Yemek fotoğraf çekimi için bir ürün fotoğraf çekimi ve rötuş bedeli, 50 TL+kdv‘dir.

Günlük ücretlendirme ile ilgili bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Tanıtım Filmi Çekimi